ביטוח חיים למשכנתא

קיים הבדל בין ביטוח חיים לבין ביטוח משכנתא. כאשר אדם מעוניין לבצע ביטוח משכנתא, הסעיף של ביטוח חיים, יתייחס למקרים אשר ימנעו ממנו להמשיך לפרוע את תשלומי המשכנתא. ביטוח זה נועד להבטיח את המשך התשלומים לבנק, גם במקרה שהלווה חלילה נפטר ע"י חברת הביטוח. יש לציין, כי ביטוח חיים למשכנתא, אינן מחליף את ביטוח החיים שאנו מכירים. רכישה של ביטוח משכנתא, לא תעניק למשפחת הנפטר גם לא שקל אחד, היות ומדובר על "תעודת ביטוח" לבנק גרידא.

יש לברר בין חברות הביטוח להצעות השונות של ביטוח זה, אך יש לציין, כי ביטוח חיים למשכנתא, מתייחס  למצבו הבריאותי של הלווה. זו הסיבה כי בטרם תיכנסו לעובי הקורה, מומלץ לבדוק ממה מורכבת הצהרת הבריאות שעליכם למלא בחברת הביטוח ולכן, חשוב  למסור פרטים מדויקים, היות  עשוי לשלול מכם את הכיסוי הביטוחי מה שעשוי להעמיד אתכם בפני שוקת שבורה.

עלות הפרמיה של ביטוח חיים למשכנתא משתנה בין הלווים

עלות הפרמיה, הינה שונה בין אלה שמבצעים ביטוח חיים  למשכנתא. עלות הפרמיה תהיה מורכבת מכמה גורמים כמו גיל הלווה, ככל שגיל הלווה יהיה מבוגר יותר, כך התשלום יהיה גבוה יותר. המצב הבריאותי של הלווה הינו גורם חשוב וכן, מי שמעשן, ביטוח זה, יעלה לו יותר, היות וקיימת התייחסות רבה לסוגיית העישון בקרב הלווים.

חשוב  לא לנסות ולייפות את הצהרת הבריאות ולהסתיר  את המצב הבריאותי כגון מחלות מסוימות וכדומה. מדובר בפירוש על עבירה על החוק והיא לא תשרת את האינטרסים שלכם, לא בטווח הקצר ולבטח שלא בטווח הארוך.

אפשרות לתשלום נמוך יותר של ביטוח חיים למשכנתא מאוחר יותר

בגלל יוקר המחיה והמודעות לבריאות, אנשים רבים יכולים לשלב את שני הנתונים הללו ולחסוך בתשלומי ביטוח חיים למשכנתא. במידה ולאחר שכבר התחלתם לשלם זמן מסוים את ביטוח המשכנתא והחלטתם להפסיק לעשן, או שהרופא אסר עליכם לעשן בשל בעיה מסוימת בבריאותכם, תוכלו פשוט למלא הצהרת בריאות חדשה ולחסוך כסף בתשלום הביטוח בכל חודש. הסכום אולי לא יורגש הרבה בכל חודש, אבל אם תחשבו את החיסכון לשנה, תראו כי קיים הבדל וחסכתם די הרבה לאחר הפסקת העישון.